SE*Liljelundens

Utställning

CH S*Kilenskogens Enya

Örebro 2011-01-29 (NERK) Klass 12, Alexey Shchukin, EX1, BIV, NOM

Upplands-Väsby 2011-03-27 (SK) Klass 12, Kristiina Rautio, EX 1, NOM 

Eksjö 2011-05-07 (DK) Klass 11, Yan Roca-Folch, EX 1 

Mariestad 2011-05-14 (BiK) Klass 11, Karl Preiss, EX 1 

Mariestad 2011-05-15 (BiK) Klass 11, Britt-Maria Pedersen EX 1 

Örebro 2011-06-04 (NERK) Klass 11, Anne Köhn, EX 1 

Västerhaninge 2011-07-17 (JKK) Klass 11, Stepháne Bernard, EX 1 

Borås 2011-08-27 (BK) Klass 9, Charles Spijker, CAC , BIV

Västra Frölunda 2011-09-03 Klass 9, Luigi Comorio, CAC 

Västra Frölunda 2011-09-04 Klass 9, Anne Veland, CHAMPION, NOM

Tidaholm 2011-10-15 Klubbmästerskap, Klass fertil hona, Svezdan Memedovic, EX


SP S*KällaLycka´s Xera

Tibro 22 oktober 2005 (klass 11) - EX1,BIV,NOM samt Domarens bästa (Yan Roca-Folch)

Järfälla (speedcat) 7 Jan 2006 (klass 11) - EX2 (Marie Westerlund)

Marieholm (Skkk) 8 april 2006 (klass 10) - CAP (Karina Bjuran)

Väsby (perserkatten) 20 maj 2006 (klass 10) - CAP (Ulrika Olsson)

Haninge (järva kattklubb) 15 juli 2006 (klass 10) - PREMIER, BIV-K ( Raymond Saertre)

Haninge (järva kattklubb) 16 juli 2006 (klass 8) - CAPIB (Charles Spijker)

Tibro (Bik) 14 oktober 2006 (klass 8) - CAPIB (Kristiina Rautio)

Oslo (NORAK) 4 november 2006 (klass 8) - Ex% (Catherine Bastide - Costes)

Oslo (NORAK) 5 november 2006 (klass 8) - INT PREMIER ( Marie Westerlund)

Borås (Boråskatten) 24 februari 2007 (klass 6) Ex % (Raymond Saertre)

Jönköping (Dackekatten) 15 april 2007 (klass 6) CAGPIB (Stephe Bruin)

Falköping (Billingebygdens kattklubb KM) 21 april 2007 (klass 1a - kastrat med titel) 3:a av 5 (Christian Bjelk)

Haninge (JKK) 28 juli 2007 (klass 6) CAGPIB (Jörgen Frithiof)

Haninge (JKK) 29 juli 2007 (klass 6) CAGPIB+NOM (Anne Veland)

Skogås (JKK) 3 februari 2008 (klass 6) EX 2 (Jörgen Frithiof)

Jönköping (DK) 30 mars 2008 (klass 6) Ex % (Anne Köhn)

Mariestad (BiK) 19 april 2008 (Klass 4 -kastrat, Klubbmästerskap) 5:a (Åsa Hammarlund)

Mariestad (BiK) 19 april 2008 (sidoklass-slappast i stan, Klubbmästerskap) 2:a (Jessica Munther-Wänghult)

Lörenskog (LIRAK) 14 maj 2008 (klass 6) CAGPIB (Dorte Kaae)

Lörenskog (LIRAK) 15 maj 2008 (klass 6) CAGPIB (Berta Nemcova)

Vallentuna (CCC) 27 juli 2008 (klass 6) CAGPIB, NOM (Yan Roca-Folch)

Tibro (BiK) 12 oktober 2008 (klass 6) CAGPIB (Yan Roca-Folch)

Örebro (NERK) 1 februari 2009 (klass 6) GIP (Alexey Shchukin)

Tidaholm (BiK-KM) 18 april 2009 (klass 2-kastrathane) 2:a av 6 (Anette Engvall)

Sollentuna (CCC) 22 Augusti 2009 (klass 4) Ex 2 (Lone Lund)

Sollentuna (CCC) 23 Augusti 2009 (klass 4) Ex 3 (Maud Olsen)

Tibro (BiK) 10 Oktober 2010 (klass 4) Ex 2 (Annette Engvall)

Tibro (BiK) 11 Oktober 2010 (klass 4) CAPS (Charles Spijker)

Axevalla (BiK-livet på landet) 5 Juni 2010 (klass 10) 2:a kastrathanar (Hans Lindberg)

Västerhaninge (JKK) 17 Juli 2010 (klass 4) Ex% ( Minna Krogh)

Järna (CCC) 14 Augusti 2010 (klass 4) CAPS (Anne Veland)

Tibro (BiK - Klubbmästerskap) 16 oktober 2010 (klass 10 - kastrathanar) Oplac (Lena Söderstedt)

Borås (BK) 27 Augusti 2011 (Klass 4) CAPS (Charles Spijker)

Tidaholm 2011-10-15 Klubbmästerskap, Klass kastrathane, Zvezdan Memedov, Ex 2

Tidaholm 2011-10-15 Klubbmästerskap, Sidoklass D- Kramigaste katt, Glenn Wacker, 2:a

Sollentuna 2013-03-30 (SK) Klass 4 - Ex% (Michael Edström) 2 :a seniorhane (av 3)  (Roberto Lubrano)

Falköping 2013-05-18 (BiK) Klass 4 - CAPS (Anne Veland) 1: a seniorhane (av 1) Anne-Gro Edström

Falköping 2013-05-19 (BiK) Klass 4 - CAPS (Annelie Persson) 1:a seniorhane (av 1) Marina Vinkel

Forshaga 2013-06-30 (VÄK) Klass 4- Ex% (Aliosha Romero) 3:a Seniorhane (av 3) Anne Köhn

Sollentuna 2013-08-04 (TCC) Klass 4 - CAPS (Jörgen Fritiof) 2:a Seniorhane (av 2) Raymon Saetre

Falköping 2014-05-18 (BiK) Klass 4 - CAPS (Lena Nordström) BIS senior (Alexey Shchukin)

Ulricehamn 2014-07-26 (BK) Klass 4 - CAPS (Zvezdan Memedov) BIS senior (Rolf Voehringer)

Vårgårda 2015-08-30 (ELK) Klass 4 Ex% (Stephanie Serrai) 2:a Veteranhane (Åsa Hammarlund)

Rakkestad 2015-10-10 (ÖSTFOLD) Klass 4 - CAPS + NOM ( Anne-Gro Edström)  2 veteranhane (Aliosha Romero)

Rakkestad 2015-10-11 (ÖSTFOLD) Klass 4 - CAPS (Karina Bjuran) 1 veteranhane (Zvezdan Memedov)

Forshaga 2016-07-02 (VÄK) Klass 4 - Supreme Premier (Malin Sundqvist) 2 veteranhane (av 3) (Åsa Carnbrand Hammarlund)

Forshaga 2016-07-03 (VÄK) Klass 2 - HP (Zvezdan Memedov) 2 veteranhane (av 3) (Zvezdan Memedov)

Forshaga 201-07-01 (VÄK) Klass 15 b -  2 veteranhane (av 2) (Alessandro Ghiobaudo) 

 Forshaga 201-07-02 (VÄK) Klass 15 b -  2 veteranhane (av 2) Hanna Jensen)

Skara 2018-04-28 (BIK) klubbmästerskap klass 10 2:a kastrathane (Malin Sundqvist)

Ski 2018-06-16 (Smaalene) Klass Veteran - 1 a hane BIS veteran (Kristiina Rautio)

Ski 2018-06-17 (Smaalene) Klass Veteran - 1:a hane (Michael Edström)

Eskilstuna 2018-09-02 (MSK) Klass Veteran - 2:a hane (Michael Edström)

 

S*Jungagläntans Lady Silver

Falköping (BiK KM) 21 april 2007 (klass 2 - kastrat utan titel) 3:a av 4 (Christian Bjelk)

Tidaholm (BiK KM) 18 april 2009 (klass 2 - kastrathona) 2:a av 3 (Anette Engvall) 

 

SP SE*Liljelundens Avatar

Falköping 2014-05-17 (BiK) Klass 10- CAP NOM (Lena Nordström)

Forshaga 2014-06-29 (VÄK) Klass 10- CAP (Anne Köhn)

Ulricehman 2014-07-26 (BK) Klass 10 - PREMIER (Zvezdan Memedov)

Örebro 2015-06-07 (NERK) Klass 8 - CAPIB (Stephane Henry)

Vårgårda 2015-08-30 (ELK) Klass 8 CAPIB (Raymond Saetre)

Rakkestad 2015-10-10 (ÖSTFOLD) Klass 8 - Internationell Premier, NOM & BEST IN SHOW (Gerardo Fraga Y Guzman)

Rakkestad 2015-10-11 (ÖSTFOLD) Klass 6 - CAGPIB (Aliosha Romero)

Gislaved 2016-05-14 (Dacke) Klass 6 - CAGPIB (Anne Köhn)

Forshaga 2016-07-02 (VÄK) Klass 6 - CAGPIB NOM (Jörgen Billing)

Forshaga 2016-07-03 (VÄK) Klass 6 - CAGPIB NOM (Zvezdan Memedov)

Västra Frölunda 2016-09-17 (VK) Klass 6 - CAGPIB NOM (Alessandro Ghibaudo)

Västra Frölunda 2016-09-18 (VK) Klass 6 - CAGPIB (Anne Köhn)

Gislaved 2017-06-18 (DK) Klass 6 - CAGPIB (Zvezdan Memedov)

Forshaga 2017-07-01 (VÄK) Klass 6 - GRAND INTERNAITIONELL PREMIER NOM (Hanna Jensen)

Forshaga 2017-07-02 (VÄK) Klass 4 - CAPS NOM (Fabio Brambilla) 

Eskilstuna  2017-09-03 (MSK) Klass 4 - CAPS NOM (Vladimir Isakov)

Kvänum 2017-10-21 (BiK) Klass 4 - CAPS NOM (Philippe Venture de Guerny)

Kvänum 2017-10-22 (BiK) Klass 4 - CAPS NOM (Gerardo Fraga Y Guzman)

Vårgårda 2017-11-12 (ELK) Klass 4 -CAPS (Hannah Jensen)

 Skara 2018-04-28 (BIK) klubbmästerskap klass 10 1:a kastrathane (Malin Sundqvist)

Ski 2018-06-16 (Smaalene) Klass 4 - CAPS NOM BEST IN SHOW (Vesna Riznar Resetic)

Ski 2018-06-17 (Smaalene) Klass 4 - CAPS NOM BEST IN SHOW  (Kristiina Rautio)

Forshaga 2018-06-30 (VÄK) Klass 4 - CAPS (Malin Sundqvist)

Forshaga 2018-07-01 (VÄK) Klass 4 - CAPS NOM (Marie Westerlund)

Solvalla 2018-08-19 (JARVA) Klass 4 - CAPS NOM & BEST IN SHOW (Jurgita Gustaitiene)

Eskilstuna 2018-09-02 (MSK) Klass 4 - SUPREME PREMIER (Iréne Eek Magnusson)

Vårgårda 2018-10-07 (ELFSBORGSKATTEN) Klass 2 - HP (Geir Edvardsen)

 

SE*Liljelundens Boom Boom Pow

Falköping 2014-05-17 (BiK) Klass 12- Ex 1 (Kristiina Rauito) samt domarens charmigaste birma.